niedzielny przegląd prasy #7

rejoice, drogi czytelniku, który nie straciłeś nadziei. bijący dotychczas miarowym rytmem blog po chwilowym zakłóceniu wraca do swojego normalnego tempa. mam nadzieję, że to już ostatnia tak długa przerwa. siódmy przegląd prasy tym razem pozbawiony jest myśli przewodniej. to po prostu cztery artykuły, w tym dwa śmieszne i dwa poważne plus jeden pictorialread on.

1. blog ghostface’a killah to miejsce nieustających ataków na wszystkich miałkich raperów. napisane charakterystycznym stylem czarnucha, który siedzi na ławce i gada z ziomem recenzje, cykliczne rankingi „najmiększych raperów w rapgrze” i tym podobne wpisy składają się na jeden z najśmieszniejszych stron w blogosferze.

oddając hołd kronikom wielkiego ducha, magazyn aboveground wybrał dziesięć najśmieszniejszych cytatów z bloga ghosta (który notabene nie jest blogiem ghostface’a). przeczytasz je tuż po kliknięciu w link. fanie drake’a, wiza i lil wayne’a czuj się ostrzeżony. nahmean?

2. każdy kto chociaż pobieżnie przeglądał poprzednie przeglądy prasy wie, że posty j-zone’a na stronie egotripland.com to mistrzostwo blogowania. ogromna wiedza muzyczna, znajomość zapomnianych klasyków oraz płyt, których nigdy nie zauważono, a przede wszystkim niepodrabialny humor i styl zone’a sprawiają, że każdy nowy wpis ex-rapera z queens przeczytać należy. co j-zone wysmażył tym razem?

tak właśnie, 5 kawałków, które rick ross powinien przerobić.

“Big Meech / Larry Hoover / Wheatgrass, canned tuna, hallelujah / Doctor said Ross, chill / Now I’m eatin’ oatmeal / Mo’ celery / Mo’ dope deals / Nigga, I’m a bawse / Nigga, main course / Whole wheat spaghetti / Nigga, no sauce / Nigga pushin weight / To the dope fiends / But now I’m losin weight / Nigga, mo’ protein”

po całość śmigaj na stronę egotripland.com.

3. choć umieszczałem tutaj stream płyty r.a.p. music duetu killer mike & el-p, to nie dane mi było jeszcze tego krążka przesłuchać. niemniej, przyjęcie z jakim spotkał się ten album wśród krytyki jest tak pozytywne, że spokojnie możemy mówić o jednej z najlepszych płyt tego roku.

mike bigga udzielił w związku w wydaniem tej płyty kilku wywiadów, z których chyba najlepszy trafił na blog passionoftheweiss. killer mike opowiada w nim o ambicjach, wpływie kościoła na jego muzykę, plusach bycia niezależnym artystą, a także tym jak udało mu się przekoanać el-p do wyprodukowania całego albumu. bardzo ciekawa rozmowa, polecam.

4. oficjalna premiera debiutanckiego albumu wielkiej nadziei południa, big k.r.i.t.a już we wtorek. po trzech znakomitych mixtejpach stojących na poziomie wyższym niż niejeden krążek, krizzle wstępuje do bram mainstreamu.

One thing he doesn’t have to worry about is its quality. Underground is a step forward from his critically acclaimed mixtapes. The album—which you can preview here—promises to please those fans who have been rocking with him since he was on the first floor.

z okazji premiery live from the underground magazyn complex poprosi big k.r.i.t.’a o krótkie liner notes, swoiste przedstawienie poszczególnych kawałków oczami ich autora, genezę powstania, etc. sprawdź ten artykuł koniecznie, słuchając debiutu rapera z meridian.

5. jedna z naładniejszych gwiazdek r’n’b, podopieczna puff daddy’ego wraca na scenę.

fotka pochodzi z sesji dla miesięcznika i-d magazine. trzy zdjęcia więcej na stronie periodyka, a jeszcze więcej w papierowej wersji magazynu, jeśli gdzieś ją znajdziesz. co ciekawe, sesji towarzyszył wywiad, który przeprowadził z cassie właściciel niezależnej brytyjskiej wytwórni tri-angle records, w której wydają płyty m.in. clams casino i holy other. hmm…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s