niedzielny przegląd prasy #2

yesss! po świątecznej przerwie blog wraca do życia. cześć druga tradycyjnych niedzielnych czytanek. niusy, które przegapiłeś, wywiady, jakich nigdy byś nie przeczytał, zestawienia, których samemu nie chciałoby ci się zrobić, i jak zwykle coś dla oczu. czytasz dalej?

1. za każdym razem gdy słyszę coś nowego od kendricka lamara utwierdzam się w przekonaniu, że to najbardziej utalentowany raper jakiego dał nam xxi wiek. raper jaki trafia się raz na całe pokolenie.

singiel the recipe nie jest pod tym względem wyjątkiem. jak przebiegały prace nad pierwszą próbą debiutu kendricka? jakiego sampla użył producent scoop deville i dlaczego? odsyłam do krótkiego artykułu na life + times.

2. gdy piszę tego posta, kendrick gra wraz z dr. dre na festiwalu coachella. miesiąc temu lamar grał na innym znaczącym festiwalu, sxsw, podczas którego dopadła go legenda internetowego dziennikarstwa, nardwuar.

ale kim właściwie jest ludzka serweta? odpowiedź na stronie miesięcznika gq.

3. w jednym ze swoich najlepszych utworów, february’s confesions, lil b rapował, że ludzie nigdy nie zrozumieją jego geniuszu. ironia polega na tym, że basedgod oczywiście mądrością nigdy nie grzeszył, co nie przeszkodziło mu w wygłoszeniu „naukowego” przemówienia na uniwersytecie nowojorskim.

o czym przez niespełna godzinę mówił lil boss? magazyn complex wybrał 25 najbardziej zdumiewających fragmentów. mnie najbardziej rozbawił fragment o byciu szczęśliwym, że płaci się podatki.

4. swą popularność, lil b w dużej mierze zawdzięcza twitterowi. mijający tydzień pokazał jak niewdzięcznym narzędziem może być twitter, gdy o mało co nie doszło do rozpadu grupy mobb deep.  beef na szczęście okazał się farsą, ale wyobraźmy sobie, co by było, gdyby twitter istaniał na początku lat 90tych i był sceną rozpadu grupy n.w.a.

autorem tej prześmiesznej groteski jest j-zone. do poczytania na egotripland.com.

5. jhene aiko to wokalistka, którą można usłyszeć na kilku projektach raperów z kolektywu black hippy. nie ma chyba dziś  ładniejszej dziewczyny w muzycznym światku.

więcej zdjęć tego aniołka na http://jheneaiko.tumblr.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s